Nici PDO First Lift

nici-pdo-first-lift-1Odmładzanie i lifting z zastosowaniem nici PDO

Na polskim rynku medycyny estetycznej dzięki firmie CROMA pojawiła się absolutna nowość – wchłanialne nici First Lift (Multi Puncture Filaments), przynoszące spektakularne efekty. Zakładanie nici jest małoinwazyjne i prawie bezbolesne, trwa około pół godziny, nie pozostawia blizn ani nacięć, a ewentualne zaczerwienienia i zasinienie znikają w ciągu kilku dni. Można je zakładać niemal na całym ciele.

System nici PDO powstał 5 lat temu w Korei Południowej, gdzie zauważono, że obecność nici PDO w tkance, połączona z akupunkturą, wzmacnia mięśnie i ścięgna organizmu. Obecnie metoda PDO wykorzystywana jest m.in. w Japonii, USA, Brazylii, Rosji i w krajach Europy Zachodniej. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa CE i może być stosowany na ternie całej Unii Europejskiej.

First Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim dla pacjentów w wieku 30-55 lat.

Efekty zabiegu to przede wszystkim:

 • Odmłodzenie skóry
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Zwężenie porów
 • Rozjaśnienie skóry
 • Lifting skóry

Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg PDO (polidioksanon) jest syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien , które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat: w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce.

Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.first_lift

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć wpływ mięśni mimicznych na skórę twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy.

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek podporowych (kolagen i elastyna). Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7-8 miesięcy ). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 2 lat.

Wszechstronne zastosowanie na całym ciele

Jedną z najważniejszych zalet nici PDO First Lift jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele: nie tylko na twarzy, ale także do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladów, dekoltu czy piersi.

Główne wskazania do zastosowania metody nici First Lift.

Na twarzy:

 • Pionowe i poziome zmarszczki na czole
 • Lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotkie, opadające brwi
 • Dolna powieka – worki
 • Policzki
 • Wyraźny fałd nosowo-wargowy
 • Fałd podbródkowy
 • Fałd marionetkowy
 • Kontur żuchwy
 • Fałdy skóry na policzku, pomarszczone policzki

pdo-lift-na-twarzy

Na ciele:

 • Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
 • Ujędrnianie i kształtowanie piersi,
 • Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach

pdo-lift-na-ciele

Zabieg trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest prawie bezbolesny. Rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia miejscowego (krem znieczulający). Następnie lekarz zaznacza punkty wprowadzenia igieł i linie wprowadzania nici pod skórą. Po oznaczeniu zakresu zabiegu następuje wprowadzanie igieł w tkankę podskórną. Igły umieszczamy w określonych punktach na twarzy w celu uzyskania efektu najskuteczniejszego napięcia skóry.

Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, należy jednak pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu.